Reklama:

Prostřeno 13.4. – 17.4. 2015

Lenka Baranková

Máme tady další týden a opět startuje Prostřeno. Tentokrát u šestadvacetileté Lenky, která studuje magisterské studium na Fakultě sociálních studií na UK. V Praze pobývá na studentském bytě, hosty si ale pozve do prostornějšího bytu na stejném patře. Lenka kromě studia také pracuje a zpracovává objednávky pro jednu firmu. Je sama, ale okolo sebe má spoustu kamarádek. Přihlásit se do Prostřena bylo její iniciativou, chtěla poznat nové lidi, pobavit se a případně si vydělat na dovolenou. To se jí ale nepovedlo.

Sponzorované odkazy:

Nikola Navrátilová

V úterý se vaří v Příbrami u vedoucí čerpací stanice Nikoly. Třiadvacetiletá hostitelka si soutěžící pozve do rodinného domku, ve kterém tráví volné chvíle o víkendech s přítelem. Jinak bydlí v pražském bytě. Nikola se do Prostřena přihlásila sama, pořad má totiž velmi ráda a chtěla si vyzkoušet, jaké je vaření před kamerou. Pro své hosty si připravila velmi zajímavé menu a to se stalo jedním z vítězných.

Marcel Láznička

V polovině týdne se Prostřeno přesune k Marcelovi. Třicetiletý hostitel očekává narození druhého potomka, ještě před jeho narozením si ale vyzkoušel vaření před kamerami. Marcel je ženatý a pracuje jako sommelier, což jej velmi naplňuje. Své zkušenosti se rozhodl využít i v Prostřenu a večeři pojal jako prezentaci, přičemž některé chody dodělával před hosty. Soutěžící z Prahy se do Prostřena přihlásil, když prohrál s manželkou sázku o pohlaví jejich potomka. Kdyby vyhrál, peníze by investoval na dětskou výbavu.

David Miluška

Předposledním hostitelem tohoto týdne byl třiatřicetiletý David. Ten má dvě dcery, ale nedávno se rozvedl. David je číšníkem a barmanem, občas pracuje pro cateringové firmy a podílí se na pořádání večírků. Bydlí u Prahy a pracuje na domě. Davidův kamarád kdysi v Prostřenu soutěžil, a tak se přihlásil i on. Byl zvědav, chtěl si to zkusit před kamerami. David věřil, že vyhraje, a tak plánoval něco použít na dům a něco investovat do dovolené s dětmi. Jenže si menu připravil už v předstihu a za to ho ostatní odsoudili. Logicky proto nezvítězil.

František Schneider

Posledním hostitelem týdne je pan František. Pětačtyřicetiletý soutěžící žije ve velkém domě 6+kk v Černých Voděradech, je ženatý a má pět dětí. Franta pracuje jako tramvaják a miluje zvířata. František je teď optimistický a usměvavý soutěžící, za sebou má ale těžký osud. Bojoval s rakovinou lymfatických uzlin a má dvojitý bypass. Do Prostřena ho přihlásila dcera a manželka. Pokud by vyhrál, uspořádal by rodinnou dovolenou.

Vítězné menu – Nikola Navrátilová, Marcel Láznička a František Schneider

Tento týden se o výhru podělili dokonce tři soutěžící. To se jen tak nevidí. Podívejte se na dvanáctku vítězných pokrmů:

Nikol Navrátilová

Lososový tatarák a sýrový tatarák, domácí pečivo
Hovězí polévka, domácí nudle
Vepřová panenka s bramborovým pyré a restovanou karotkou
Čokoládové brownies

Marcel Láznička

Francouzský fialový brambor plněný houbovým ragú
Francouzská cibulačka se zapečeným toastem
Konfitované kachní stehno s bramborovými šiškami a červeným zelím
Pošírovaná hruška v červeném víně s vanilkovou zmrzlinou

František Schneider

Kachní jatýrka se škvarečky
Kaldoun
Kachní konfit s karamelizovaným zelím, lyonské brambory
Banánová roláda

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Sponzorované odkazy:

Sdílejte tento týdenní souhrn

Přispějte svým komentářem do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *